Blog > Komentarze do wpisu

Mamy WSZYSTKO za 29 zł!

Najpierw mieliśmy ofertę NJU Mobile - rozmowy do komórkowych i smsy bez limitu za 28 zł (ze stacjonarnymi za 38 zł)

Potem w 20 zł zamknął się Red Bull Mobile Energy na Kartę oferując rozmowy bez limitu do komórkowych i na stacjonarne, jednak bez pakietu sms.

6 lutego 2015 roku swoją ofertę zmodyfikował Virgin Mobile, a mianowicie:

Pakiet "Mi wystarcza", o którym pisałem w grudniu zawierający nielimitowane smsy i 300 minut do wszystkich sieci za 29 zł (+ 4 GB Internetu)

zastąpił Pakietem "Bez limitu", który obejmuje nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich sieci za 29 zł (+ 4 GB Internetu)

Pakiet aktywujemy kodem: *222*29#

Pisząc "do wszystkich" mam na myśli oczywiście zarówno numery komórkowe i stacjonarne.

Obie sieci "zbierają punkty" dla operatora P4, a więc walka o klienta rozgrywa się pomiędzy ORANGE a PLAY.

*Jeżeli natomiast chodzi o rozmowy w sieci nie można pominąć tutaj Heyah i T-Mobile - za 10 zł mamy nielimitowane rozmowy w sieci (w pierwszym przypadku do Heyah i T-Mobile, w drugim do T-Mobile). Jeżeli osoby, do których dzwonimy najwięcej (rodzina, znajomi) są w tej sieci, powinniśmy rozważyć tą ofertę, gdyż za "no limit" do wszystkich komórkowych zapłacimy zwykle 20 zł, a nie 10.

Haczyk? Obecnie w sprzedaży nie ma już starterów z tych sieci z Roczną Ważnością Konta. Zatem jeśli nie posiadamy kart SiM z czasów, kiedy nie było jeszcze taryf Frii i Dniówka oraz nie pobierano 4 gr za każdorazowe sprawdzenie stanu konta, oferta ta raczej nie jest dla nas korzystna.

Zatem obecną sytuację na rynku pre-paid najlepiej zobrazuje poniższy rysunek ;-)

wtorek, 14 kwietnia 2015, barnaba.stinson

Polecane wpisy

Komentarze
2015/04/14 20:08:46
Kilka lat byłam w Plusie,w orange rok(totalny syf bo wydoili ze mnie ile się dało!a mama nadal tam jest i ciągle się skarży),w timobajl też jakiś czas byłam ...
Jednak najlepszy jest Play,przeniosłam wszystkich domowników do tej firmy.
Orange powinno upaść na pysk-z resztą to już nie jest polska firma.
-
2015/04/14 20:27:57
W żadnej sieci abonament się nie opłaca, a telefon lepiej wziąć na raty w sklepie.
Natomiast jeśli chodzi o ofertę na kartę, na której tu się skupiam NJU Mobile był liderem przez ponad 2 lata, za niecałe 30 zł miało się wszystko bez limitu, sam nadal jestem w tej sieci i sobie chwalę.
Dla każdego inna oferta jest atrakcyjna w miarę usług z jakich korzysta (ja np. nie korzystam z Internetu w telefonie i nie przekraczam kwoty 29 zł na rozmowy).
Jednak obiektywnie przedstawiam ofertę Virgin, bo dla kogoś kto dzwoni więcej, w tym na stacjonarne i korzysta z Internetu jest ona korzystniejsza.
Dlatego nie zgodzę się, że "Orange jest do kitu" bo przez pryzmat oferty na kartę jest ona atrakcyjna. Chyba, że zraził Panią niekorzystny abonament, gdzie dają nam powiedzmy marne 40 minut, przekroczymy je i płacimy wysokie rachunki - tu się zgodzę.
Jednak na dzień dzisiejszy w każdej sieci na kartę mamy limit 29 zł i pewność, że powyżej tej kwoty nie zapłacimy, dlatego zachęcam do zmiany oferty na kartę, nie narzucając konkretnej sieci, bo jak wspomniałem, zależy z jakich usług Pani korzysta.
Pozdrawiam!